INTERNOSI ARHIIV: Vana mees ootab tagavara aluspükste kõrvale kraanikaussi 68000 eurot

Avaldatud 28. jaanuar 2020

Rivo Johani

Viljandi Gümnaasiumis käib palju värvikaid kujusid, osad isegi töötavad siin. Omaette kuulus on vana mees, keda võib isegi jumalaks pidada. Kui keegi ütleb „issand jumal“ vastab ta kohe: „Jah, siin ma olen.“ Kui teistel läheb halvasti, on temal alati hea tuju. Võib tõesti järeldada, et tegemist on tõelise, ahne, tüüpilise mulgiga, kellele meeldib juutuubist vaadata „Metsikut Mariat“ ning käia hommikul kell viis lossimägedes Meie Mehe kontsertidel. Tegemist on ei kellegi muu kui legendaarse füüsikaõpetajaga.

Juutuubi füüsikaõpetaja ei kommenti, aga vihikutesse küll. Tema õpilased juba teavad, et SELLEST pole mõtet rääkida, eriti peale kella ühteteist, ja et SEAL pole vahet, eriti detsembrikuus. Jaanuaris ei tunne siga enam äragi, õige väikseks jäänud teine. Lisaks ei oota ükski tema õpilane vihaselt kirjutatud ning ette teatamata tehtud ürituse hinnet enne märtsi lõppu ja märtsi lõpus enne septembri keskpaika. Aifööni füüsikaõpetajal pole ja enekaid ta ka ei tee. Põhitõdedena võib välja tuua, et füüsika sakib ja on täiega mõttetu ning null jagatud nulliga on kuus.  Füüsikaõpetajaga on alati hea ka fleksida ning kasutada teda nooremate kolleegide ähvardamiseks.

Ülesanded mõtleb füüsikaõpetaja kohapeal välja. Enamasti on peategelasteks Lonni, Aghselh või Marta. Kui ülesanne seostub liikumisega on tihtipeale tegemist kas pemmiga, mille peale on kirjutatud GUCCI, või kärbsega. Ning 80-kilogrammised sügavkülmutatud megasnikersid on füüsika tundides normaalsed. Meil on 21. sajand, kõik on võimalik. 

Suur hulk katseid puudutavad füüsikaõpetaja aknast alla kukutamist. Esialgu on siiski tegemist mõtteliste katsetega, või nagu ta ise ütleb: “Issand jumal, püha taevas, Santa Maria!” Esimese aasta jooksul tekib hoopis imelik ootus. Füüsikaõpetaja vastu saab vaid tema enda tarkustega. Kui füüsikaõpetaja küsib: “Korrektuurid, kas homseks?”, tuleb vastata, et hiljemalt märtsi lõpuks. Peale seitsmendat tundi saab füüsikaõpetajaga ka kohtuda, aga siis ta on äärmiselt tige ja tal on pissihäda. Seega tasub selliseid olukordi vältida. Normaalselt topelttunde kokku teha talle ka ei meeldi, aga noh, ta vana mees ka juba. 

Juutuubil ja fasekal füüsikaõpetaja vahet ei tee, ta ei ole eriti nutikas, kahjuks. Tüüpiliseks lööklauseks või -küsimuseks on vaid üks sõna: “Probleemid?” Soovitatav on mitte jaatavalt vastata, siis järgneb sellele võiduhõige ning füüsikaõpetaja tantsib rõõmust ning laulab: “Jess! Mina jälle võtsin!” Kui füüsika tarkuste osas tekib küsimusi, on vana mees neile alati nõus vastama, nii kaua kuni need teda ennast ei puuduta.

Hiljuti oli vanal mehel sünnipäev. Otsustasin koos sõpradega talle kinkida hunniku minisnikerseid, sest neid oleks ta nagunii poest ostma läinud, kui keegi oleks talle kraanikaussi 68000 eurot toonud. Viimaste aastate jooksul on füüsikaõpetaja raha palju näinud, kuid kuna kõik tema õpilased on ahned mulgid, siis on nad selle raha eest alati ostnud Schnitzli.

Füüsikaõpetaja lemmikroaks on alati supp. Talle meeldivad frikadelli-, piima-, peedi-, läätse-, makaroni-, kartuli-makaroni-, kartuli-, kõrvitsa-, lõhe-, forelli-, tomati-, köögivilja-, herne, kookos-, kukeseene-, muna-, brokkoli-juustu-, kapsa-, kreveti-, hapukapsa-, pelmeeni-, kana-, kana-nuudli-, nuudli-, klimbi-, nõgese, naadi, kaalika-, maisi-, mandli-, redise-, porgandi-, kurgi- ja purgisupp. Ja muidugi borš ning seljanka.

Palju on vana mehe juures veel lahtimuukimata saladusi, aga võib-olla on see just hea. Füüsika tunni ajal vihikuservale elutarkuste kribamise asemel tuleks hoopis füüsikaga seotud tarkused ja tööriistad kirja panna. Aga nagu tüüpiline mulk ikka, paneb mõlemad kirja. Tulles taskud tühjad, minnes täis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga