Õpilasesinduse mentor ja 2-aastase poja ema Grete-Brigitte Tiido ⟩ «Varem koju jõudes saan telekast vaadata ka midagi muud peale ,,Põrsas Peppa’’»

Mari-Ann Loit, I LR

2023. aasta sügisest tuli meie kooli õpilasesinduse tööd juhendama uus mentor Grete-Brigitte Tiido, äsja Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetanud. Saame temaga lähemalt tuttavaks!

Milline on Sinu tavaline tööpäev? Mida üldse õpilasesinduse mentor teeb?

Mentori peamine ülesanne on olla õpilasesindusele toeks ettevõtmistes, tegemistes ja aruteludes, aidata planeerida õpilasesinduse tööd. Mentor on nagu niiöelda targem vanem, kes omab veidi laiemat maailmapilti ning vaatab, et kõigiga oleks arvestatud ja kogu värk toimiks. Korraldan ka õpilasesinduse koosseisu valimist, aga koosolekuid ma ei juhi – seda teeb õpilasesinduse president. Sageli vahendan infot õpilasesinduse ja kooli juhtkonna vahel. Hetkel olen lisaks seotud vaimse tervise kuu tegemiste ja Liikuma Kutsuva Gümnaasimi programmiga. 

Kui vana Sa oled?

Mina olen 23-aastane.

Kus koolis Sa õppinud oled?

Õppisin Tartu Tamme Gümnaasiumis. Pärast tulin Viljandi Kultuuriakadeemiasse õppima kogukonnaharidust ja -huvitegevust ning omandasin noorsootöötaja tase 6 kutse.

Väga paljud õpilased ootavad pikisilmi, et kool lõpetada. Mis tõi Sind pärast lõpetamist kohe kooli tagasi, nüüd juba töötama?

Arvan, et olen kindlasti juba alates 9. klassist teadnud, et tahan kooli tagasi tulla ja alguses mõtlesingi õpetaja töö peale. Gümnaasimis olin loodussuuna klassis: mulle on loodus kogu aeg meeldinud, aga sain aru, et laboritöö mulle ei sobi ja metsas seeni tuvastada ka ei ole päris minu teema. Hakkasin otsima Viljandis leiduvaid kõrghariduse saamise võimalusi ning leidsingi Kultuuriakadeemias haridus- ja huvitegevuse eriala. See hõlmas suuremat pilti noorte valdkonnast ja paelus mind, sest leidsin, et seal on rohkem väljundit, kui ainult õpetaja suunal. 

Kui Sa ei oleks tulnud õpilasesinduse mentoriks, siis mis tööd Sa praegu teeksid?

Võimalik, et oleksin võtnud vastu pakkumise astuda Viljandi valla kogukonna noorsootöötajaks, sest kandideerisin ka sinna. Suure tõenäosusega otsiksin endale siiski väljundit mõnes koolis,  võibolla oleksin hakanud paaniliselt kirjutama kõikidesse koolidesse, kas äkki on vaja kedagi noorsootöötajat neile juurde. Ma kogu aeg teadsin, et tahan olla koolis.

Mida meeldib Sulle vabal ajal teha? 

Mul olid hobid. Mul olid hobid, kuid praegu on need natukene tahaplaanile jäänud, sest olen ka ühtlasi 2-aastase poja ema. Tegelikult olen lõpetanud muusikakoolis klaverieriala ja vabal ajal ikkagi natukene kutsub klaveri taha. Tegelesin ka spordiga, käisin jõusaalis – seda tahaksin taaselustada. Lisaks ka sõpradega koos aja veetmine, filmide vaatamine, koeraga õues jalutamine.

Milline näeb harilikult välja Sinu õhtu pärast koolist koju jõudmist?

Sõltub päevast. Tavaliselt valmistan endale ja perele midagi süüa ning siis oleme koos edasi. Kui aga varem koju jõuan, saan küll aja endale võtta ja rahulikult vaadata telekast midagi peale ,,Põrsas Peppa’’ või mõne muu lastemultika.

Kui kõik oleks võimalik, siis millist looma Sa endale kõige rohkem tahaks?

Aarat. Kunagi, kui loomapoodides võis veel eksootilisi loomi müüa, oli Tartu Lõunakeskuses ühes poes müügil aara, keda käisin kogu aeg vaatamas. Aga ta oli liiga kallis – tollel hetkel ega ka praegu poleks mul tema jaoks raha. 

Kui Sa leiaksid kuldkala, kes täidab Su 3 soovi, siis mis need oleks?

Sooviksin, et meie maja remont, mis perega praegu käsil on, saaks nipsust valmis ja kõik oleks korraga tehtud. Teiseks soovin, et noorsootööd väärtustataks veelgi enam ning noori osataks veelgi paremini mõista ja neist-meist aru saada – ka mina olen veel noor. Kolmandaks, keegi võiks kogu aeg minu eest söögi ära teha. Mulle meeldib tegelikult kokata, kuid ma praegu absoluutselt ei viitsi sellega tegeleda.

Oletame, et Sul on 2 valikut: võita 10 miljonit eurot või olla uuesti 6-aastane, aga nende teadmistega, mis Sul praegu on – kumma Sa valiks?

Ma võtan selle 10 miljonit eurot. Praeguste teadmistega 6-aastasel oleks juures mingisugune imelapse staatus, nagu näiteks Ameerika ,,Noor Sheldon’’ ja ,,The big bang theory’’.

Oled äsja mööda kooliteed käinud noor – kas on mõni sõnum või nõuanne, mis Sa tahaksid teistele õpilastele kaasa anda?

Kohusetunnet, rõõmu ja usku endasse!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga